Університет долучився до акції про Голодомор «33 хвилини»

 

Як відомо, 6 вересня в Україні розпочалася акція «33 хвилини», мета якої увічнити пам’ять жертв років Голодомору 1932-1933. Захід ініціювала Всеукраїнська молодіжна організація «Пласт» за підтримки Президента України, прагнучи посилити увагу суспільства до злочинів колишньої тоталітарної системи.

25 жовтня перед у Львові пам’ятником Тарасові Шевченку Центр Культури і дозвілля Франкового Університету виступив з програмою вшанування жертв Голодомору. Основу акції складали спогади від першої особи про ці тяжкі часи та розповіді про те, як відреагувала тодішня преса на Голодомор 1932-1933 років. Глядачі мали змогу побачити виступи студентського дуету «Пліч-о-пліч» (Галина Микула та Марічка Юськів) та ансамбль сучасного танцю «VM». Також учасниками програми стали такі студенти: Ірина Бігун, Оксана Дубенюк, Оксана Дякович, Михайло Білонова, Марта Б’яла, Марічка Громиш, Галина Мельник, Віктор Пермяков, Марина Верхогляд, Катерина Лемішко.

Варто зауважити, що сама акція триватиме до 22 листопада. Щовихідних в кожному населеному пункті впродовж 33 хвилин зачитуватимуть імена знищених голодом земляків та свідчення вцілілих очевидців. Її завершальний етап заплановано провести напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору на Михайлівській площі у Києві.