В Університеті уже вчотирнадцяте відкрито
Фестиваль мистецтв «Таланти Франкового Університету»

 

Вчора, 20 квітня 2010 року, у Львівському національному університеті імені Івана Франка було відкрито ХІV Фестиваль мистецтв «Таланти Франкового Університету». Мета Фестивалю – популяризація українського мистецтва, підвищення рівня національної свідомості у молодіжному середовищі.

Відкриття Фестивалю відбулося у глядацькій залі Центру культури і дозвілля «Лис Микита». Цього дня виступали конкурсанти у номінаціях «Пісенне мистецтво» (солісти-вокалісти; вокальні та вокально-інструментальні ансамблі), «Танцювальне мистецтво» та «Візуальне мистецтво» (короткометражний фільм).

Конкурсний концерт розпочинався виступами у номінації «Танцювальне мистецтво». Танцювальні композиції відзначалися різножанровістю: балет (варіація з балету «Вальпургієва ніч» у виконанні студентки факультету іноземних мов Анжели Косаревої); сучасний танець (брейк-данс у виконанні студента факультету журналістики Дмитра Бігаса, композиція «Крик душі» студентки факультету електроніки Олени Гаврилюх); бальний танець (танцювальне попурі студентки географічного факультету Лілії Стойко, танго студентів факультету прикладної математики та інформатики Костянтина Шульги та Зоряни Гуц); східна сага («Східний танець» студентки економічного факультету Христини Яремчук та композиція «Ілюзія» студентки філологічного факультету Катерини Широкопояс).

Коли ж розпочалися виступи у номінації «Пісенне мистецтво», то вкотре можна було переконатися, який наш народ співучий, голосистий. Конкурсанти не просто виходили співати на сцену, а й для того, щоб донести пісню слухачеві, намагалися створювати свій окремий мікросвіт. І що найголовніше – на сцені лунала суто українська пісня. Особливо вразили своїми вокальними та акторськими даними, вмінням спілкуватися з аудиторією Галина Березовська (авторська пісня «Пароль»), Надія Киселик («Україна»), Христина Цьома («Пісня про матір» Б.Олійника), М.МалишнякЗелен клен» Ю.Рибчинського) та Олександр Шевчук («Соколята» В.Хурсенка). Принагідно потрібно відзначити, що найбільш вражаючим та емоційно наснаженим був виступ студентки факультету журналістики Ірини Стельмах. Свою пісню вона присвятила нещодавно загиблим в авіакатастрофі під Смоленськом. Коли лунала пісня, на екрані проектора у слайдовому режимі синхронно показували представників польської політики, що загинули в цій страшній катастрофі.

У цілому ж у цій номінації виступило 17 студентів.

Святковий вечір завершився показом короткометражних фільмів у номінації «Візуальне мистецтво». На розгляд журі свої режисерські роботи представили: студент економічного факультету Дмитро РожнятовськийEvol»), студенти юридичного факультету Василь Павлюк та Іван Оленин («По той бік рисунка»), студентка філологічного факультету Марія Білоус («Студентське життя»).

Коли закінчився перший день конкурсу, стало зрозуміло, що журі матиме над чим поміркувати та зважити, щоб правильно визначити переможців у цих номінаціях. Звісно, вони це зроблять, не зважаючи ні на що, адже журі очолює доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Володимир Працьовитий. До складу журі також, зокрема, входять учасниця гурту автентичного співу «ДоСхідСонця» Марта Стефура, проректор з навчальної роботи Народного інституту хореографічного мистецтва, професійний суддя танцювальних конкурсів Тетяна Сивик, керівник Народного камерного оркестру Університету, заслужений працівник культури України Романа Бурко, солістка Львівської обласної філармонії, Заслужена артистка України Наталя Дитюк і координатор Фестивалю «Таланти Франкового Університету» Назар Полянський.

Оксана Гоцур