Завершився другий тур XIV Фестивалю «Таланти Франкового Університету»

 

21 квітня у глядацькій залі Центру культури і дозвілля «Лис Микита» ЛНУ імені Івана Франка продовжували визначати найталановитіших учасників XIV Фестивалю «Таланти Франкового Університету» у номінаціях «Інструментальне мистецтво» і «Театральне мистецтво».

Відкривала ІІ тур Фестивалю конкурсантка у номінації «Інструментальне мистецтво» Галина Ігнатюк, яка виконала на фортепіано «Ой, співаночки мої» в обробці Станіслава Людкевича. Особливо запам’яталися гра на фортепіано студента факультету прикладної математики та інформатики Аркадія Кіндибалюка («Революційний етюд» Фредеріка Шопена), на саксофоні – студента факультету міжнародних відносин Ярослава Нікітчука, на баяні – студента факультету культури і мистецтв Мар’яна ЛесюкаБассо остінато»), на електрогітарі – студента географічного факультету Святослава Лазора. У номінації «Інструментальне мистецтво» виступило одинадцять студентів.

Вечір продовжували виступи конкурсантів у номінації «Театральне мистецтво». У цій номінації студенти мали змогу виступити із власними, авторськими творами та творами відомих українських класиків і сучасників. Варто зазначити, що зі сцени лунали авторські твори на інтимну, філософсько-громадську, патріотичну і, навіть, на соціальну тематику. Зокрема, проблемі аборту поезію «Мати ненароджених дітей» присвятила студентка економічного факультету Галина Гнатишин. Твори Тараса Шевченка читали Орест Дзюба, Ірина Воїнська, а «Баладу про дим» Ліни Костенко – Валерія Новак.

Наступний, завершальний день відбіркового туру розпочався також із номінації «Театральне мистецтво», а завершився визначенням кращих у номінації «Візуальне мистецтво» (живопис, графіка та фотографія).

Журі мало змогу переглянути вистави у постановці студентських театральних гуртків. Першим виступив театр факультету іноземних мов «Акрополіс», який здійснив постановку драми Тараса Шевченка «Назар Стодоля». Студентський театр факультету прикладної математики та інформатики виступив із виставою «За двома зайцями» за однойменною комедією Михайла Старицького. Театральний колектив «Full Screen» географічного факультету представив на розсуд журі виставу «Мить життя», студентський театр «Нуль дихання» філологічного факультету – виставу «Ілюзія дощу».

Також у цей день журі та всі охочі побували на виставці студентських творчих робіт (номінація «Візуальне мистецтво»), яка відкрила свою роботу 19 квітня у холі Університету.

Переможців в усіх номінаціях буде оголошено 10 травня на гала-концерті Фестивалю, який відбудеться у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії
Заньковецької
. За запрошеннями на концерт можна звертатися в Центр культури та дозвілля «Лис Микита».

 

Оксана Гоцур