Університет взяв участь у відкритті пам’ятника Євгенові Петрушевичу у Буську

 

1 листопада у Буську було відкрито пам’ятник першому Президентові Західноукраїнської Народної Республіки Євгенові Петрушевичу.

У відкритті пам’ятника взяв участь міністр освіти і науки України Іван Вакарчук. Він відвідав Буську гімназію імені Євгена Петрушевича (на подвір’ї гімназії і встановлено пам’ятник) при Львівському національному університеті імені Івана Франка, а потім міністр виступив на урочистості з нагоди відкриття пам’ятника. Він закликав творити історію та виховувати молоде покоління на заповітах Свободи, Правди, Чину в ім’я майбутнього України

На заході також були присутні заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Валерій П’ятак, заступник голови Львівської обласної ради Микола Горинь, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка Звенислава Мамчур, народний депутат України Володимир В’язівський, депутат Львівської обласної ради Роман Дідусь, викладачі та співробітники Університету, керівники райдержадміністрації, райради, міської ради, жителі містечка та сусідніх районів.

Виступаючи на урочистості, Звенислава Мамчур наголосила на важливості таких героїчних Постатей патріотичного Чину, як Євген Петрушевич, для історії України: «... Відкриваємо Україну зі схронів і криївок. І пам’ятник Євгенові Петрушевичу, за спогадами сучасників «діяча гострійшого чину» – пам’ятник не лише нашому минулому, це внутрішня потреба живильного джерела, це надія на прийдешнє покоління, яке буде поколінням «мовчазного обов’язку і діяльної любови».

На відкритті пам’ятника були і члени родини Петрушевичів. Від їх імені виступив племінник першого Президента ЗУНР професор Юрій Борис.

До пам’ятника були покладені квіти від Президента України Віктора Ющенка, міністра освіти і науки України Івана Вакарчука, Львівського національного університету імені Івана Франка, обласної, районної та міської ради.

 

Оксана Гоцур

Фото Олександра Лавриновича