Шевченківські заходи, які організував
Центр культури та дозвілля «Лис Микита»
Львівського національного університету імені Івана Франка

Березень 2010 року

 

Під час відзначення Шевченківських днів Університет провів численні заходи для вшанування памяті Великого Поета. З нагоди 196-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка 9 березня в Актовій залі Університету відбулась Урочиста академія «…Учи неложними устами сказати правду». До заходу були залучені Народна капела бандуристок «Зоряниця» під керівництвом Зіновії Сичак, мішаний хор факультету культури і мистецтв під орудою Марії Камінської та студенти факультету культури і мистецтв відділення акторської майстерності – Оксана Шульба, Юлія Підкаура, Ярослав Василик, Юрій Панченко, Вікторія Караїм.

У середу, 10 березня, читання творів великого поета слухали всі, хто проходив коридорами головного корпусу – неподалік Актової зали транслювали аудіозаписи поезії Кобзаря. Тут був розташований стіл із книгами віршів Шевченка, художніми роботами, які могли переглядати всі бажаючі.

10 та 11 березня у Центрі культури та дозвілля всі бажаючі мали нагоду переглянути біографічну кінострічку «Сон» (1964 р.), у якій відображена перша половина життя Т.Шевченка – кріпацтво, викуп із неволі, навчання в Петербурзькій академії мистецтв, поїздка до України і арешт. Молодий Тарас, роль якого зіграв І.Миколайчук, став уособленням непокори, бунту проти державної системи, яка пригнічувала особистість. Також увазі студентів і працівників Університету було запропоновано кінострічку «Назар Стодоля» (1954 р.) за однойменним твором поета.

Цьогоріч Шевченкове слово й пісню почули не лише в Університеті, а й за його межами – за підтримки управління сім’ї, молоді та спорту ЛОДА мистецькі колективи Університету із літературно-музичною композицією «Згадайте, братія моя…» виступили в Миколаєві, Яворові та с. Старичі. У концертах взяли участь Народна капела бандуристок «Зоряниця» (керівник – Зіновія Сичак), Народний дівочий хор «Ліра» (керівник – Оксана Мельничук) та студенти факультету культури і мистецтв (Наталія Кухар, Валерія Новак, Василь Баліцький та Дмитро Благий).

14 березня концерт відбувся у Миколаївському міському палаці культури, куди послухати пророче слово Кобзаря прийшли місцеві жителі. Вони теж долучилися до дійства – співали безсмертні пісні разом із колективами.

21 березня літературно-музичну композицію «Згадайте, братія моя…» чули у стінах іменитої 24-ої окремої залізної механізованої бригади у Яворові та в Центрі забезпечення навчального процесу Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного в Старичах Яворівського району. «Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий», «Віє вітер, віє буйний», «Бандуристе, орле сизий», «Встала весна», «Все упованіє», «Реве та стогне» – у поєднанні із майстерно прочитаною поезією лірично-тужливі і жартівливі пісні зачіпали найтонші струни душі присутніх.

25 березня прозвучало слово Тараса Шевченка й пісні на його вірші у Львівській духовній семінарії Святого Духа у виконанні Народної капели бандуристок «Зоряниця», дівочого хору «Ліра» та студентів відділення акторської майстерності.

Того ж дня відбувся Шевченківський вечір на факультеті електроніки «Я так її, я так люблю мою Україну убогу…», присвячений ювілею видань «Кобзаря». Участь у концерті взяли хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» та Народна капела бандуристів «Зоряниця».

 

За інформацією директора

Центру культури та дозвілля «Лис Микита»
О. Котиса