Багатий талантами

 

12 червня у кіноконцертній залі Центру культури і дозвілля під час гала-концерту ХІІ Фестивалю мистецтв «Таланти Франкового Університету» відбулося нагородження його переможців.

 

Талант – це не дар, а аванс, задатки, які треба постійно розвивати. Він, за словами М.Горького, є вірою в себе, у свою силу. Університет дає змогу студентам розвивати і вдосконалювати свої таланти. Для цього, по-перше, у нашому навчальному закладі діють мистецькі колективи та творчі гуртки, а по-друге, щорічно проводиться мистецький конкурс Фестиваль мистецтв «Таланти Франкового Університету».

Уже дванадцять років поспіль цей творчий конкурс є своєрідною апробацією талантів, для яких він інколи стає чи не першою сходинкою на шляху до зіркової кар’єри. Яскравий приклад – відома львівська співачка Софія Федина.

Цього року лауреатами конкурсу ХІІ Фестивалю мистецтв «Таланти Франкового Університету» у семи номінаціях стало 20 студентів. Лауреатами І ступеня у номінації «Соліст-вокаліст» стали студентка факультету іноземних мов Олена Оборіна (естрадний жанр) і студентка філологічного факультету Юлія Карп (пісенний жанр); у номінації «Соліст-інструменталіст» – студентка фізичного факультету Христина Гнатенко (музичний жанр); у номінації «Авторська поезія» – студентка факультету іноземних мов Ірина Бігун (театральний жанр); у номінації «Естрадний танець» – Хореографічний дует у складі студентки факультету журналістики Мусієнко Софії та студентки економічного факультету Чернецької Христини (хореографічний жанр). Студентський театр географічного факультету «Точка роси» став переможцем у номінації «Театральна вистава» (театральний жанр), представивши на розгляд журі виставу «Весна, кава, любов», авторами якої є самі учасники театру.

Привітала переможців та вручила їм нагороди проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Звенислава Мамчур. Вона, зокрема, наголосила: «Університет – це не тільки освіта, наука, а й дозвілля, яке має на меті розвивати Ваші таланти. На фестивалі мистецтв ми кожного разу відкриваємо нові таланти. Маю надію, що цей мистецький конкурс існуватиме ще довгі роки».

Переможців ХІІ Фестивалю мистецтв вітали лауреати попереднього конкурсу гурт автентичного співу «ДоСхідСонця» та лауреатка ІХ Фестивалю Уляна Швед.

Кожний виступ лауреата відзначався оригінальністю та яскравістю. Особливе захоплення у глядачів викликала студентка філологічного факультету Юлія Карп. Вона під акомпанемент фортепіано Олени Бондарець виконала пісню у стилі ретро Богдана Веселовського «Прийде ще час». Правду кажуть, що ретро, як добре вино, з часом не старіє, а лише додає смаку, бо через стільки століть музика та пісні у стилі ретро все-таки знаходять свого вдячного слухача.

Якщо завдяки ретро глядачі мали можливість поринути у 20-30 роки минулого століття, то рок-н-рол у виконанні модерн-балету «Далькроз» (керівник Віра Коссак) нагадав, як розважалася молодь у шістдесятих роках.

На гала-концерті виступило і багато інших лауреатів, кожен з яких оригінальний та яскравий по-своєму і має свою мистецьку родзинку. Це уже вкотре засвідчило, що грані таланту безмежні.

Закривала ХІІ Фестиваль мистецтв «Таланти Франкового Університету» колишня його лауреатка, а нині всім добре відома співачка Софія Федина. Її пісню «Мій Львів» співали всі в унісон – і лауреати конкурсу, і глядачі.

На закінчення гала-концерту ведучі подякували за проведення цього святкового дійства членам журі та адміністрації Університету: в.о. ректора Василеві Височанському, проректорові з науково-педагогічної та виховної роботи Звениславі Мамчур і проректорові з науково-педагогічної роботи, соціальних питань та розвитку Марянові Лозинському.

Проведене мистецьке дійство ще раз переконало мене в тому, наскільки багатою на таланти є наша українська земля. І тішить те, що ці таланти навчаються саме у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Вони є гідною заміною теперішньому зірковому поколінню, в якому поняття «талант» часто не сумісне зі статусом «зірка».

 

Оксана Гоцур

Фото Андрій Куземко