Відбувся поетичний вечір, присвячений творчості Івана Франка

 

Учора, 1 червня 2010 року, у Дзеркальній залі Університету відбувся поетичний вечір «Якби ти знав як много важить слово», присвячений пам’яті Івана Франка.

 

У Львівському національному університеті імені Івана Франка вже п’ятий рік поспіль проводять читання поезії Івана Франка. Організовують цей захід кафедра перекладознавства та контрастивної лінгвістики імені Г. Кочура, кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства, Інститут франкознавста та Асоціація франкознавців Університету.

У цьогорічному вечорі брали участь професори Львівського університету Роксоляна Зорівчак, Михайло Гнатюк, директор Інституту франкознавства доцент Святослав Пилипчук, доцент Лариса Боднар, а також завідувач відділу франкознавства Львівського відділення Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України Микола Легкий. Із вітальним словом виступила доцент Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка Галина Сабат. Більшу частину присутніх становили студенти, які й демонстрували свої виконавські здібності, зачитуючи по черзі – хто з пам’яті, хто з тексту – шедеври поетичної спадщини Івана Франка. Понад 30 віршів пролунало з уст молодих людей, і звучали твори різного характеру – від інтимної лірики до повчальних і жартівливих «Нових співомовок».

Ірина Боднар слушно зауважила, що, окрім поезії Франка, у теперішній час варто наново прислухатися до його публіцистичних статей, до прикладу таких, як «Лист до української галицької молодежі», адже в його публіцистиці закладені актуальні й сьогодні настанови і поради щодо того, як розбудовувати і формувати міцну державу та націю. Отже, на майбутнє програму поетичного вечора планують розширити читанням уривків прозових творів і статей Івана Франка. Організатори дійства також висловили сподівання, що до проведень таких літературних вечорів залучатимуть більше учасників, зокрема молодь.

 

Дарина Попіль