СНІД – не вирок

Для студентів факультету електроніки 29 лютого 2012 року в рамках «Тижня здоров’я» психолог Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Світлана Сайко прочитала популярну лекцію, присвячену профілактиці та лікуванню одного з найнебезпечніших захворювань сучасності.

Психолог зосередила увагу на важливості діагностики захворювання, лікуванні та запобіганні зараження вірусом. На думку лектора, одним із найважливіших факторів у процесі боротьби зі СНІДом і його наслідками є розвінчування міфів щодо діагнозу хвороби як вироку та соціального сорому, який нібито спіткає заражену людину.

«Будь-яка хвороба, якщо її не лікувати є смертельною. Станом на сьогодні СНІД лікується. Є препарати, які хоч і не знищують вірусу, проте захищають імунну систему від його згубних наслідків».

Також Світлана Сайко зазначила, що не варто звертатись за відповідями щодо захворювання до Інтернет-джерел, оскільки самонавіювання може призвести до появи багатьох симптомів вірусу навіть у здорових людей. Із будь-якими підозрами потрібно звертатись безпосередньо до фахівців і якомога швидше пройти тест на інфекцію.

Під час лекції психолог також розповіла про найновіші розробки в процесі лікування захворювання, а також про профілактику СНІДу для вагітних жінок і фактори, які можуть спричинити зараження інфекцією.

«Важливо пам’ятати, що СНІД не передається через побут, піт чи слину. А, отже, не потрібно відкидати хворих людей на узбіччя чи ставити хрест на власному житті, якщо вірус виявлено», - наголосила лектор. Для прикладу, Світлана Сайко розповіла історію жінки, яка повноцінно живе з вірусом близько десяти років і впродовж цього часу змогла народити цілком здорову дитину.

Основне у профілактиці та боротьбі зі СНІДом, вважає психолог, - пройти вчасну діагностику, не вважати вірус смертельним вироком і дотримуватись здорового способу життя для убезпечення від зараження.

Окрім лекції, було продемонстровано два короткометражні фільми, присвячені СНІДу, діагностиці захворювання та ставленню суспільства до захворювання.

Фото Олега Гордійчука