В Університеті відкрили виставку авторських робіт Ірини Кметь

 

18 квітня 2011 року у Виставковій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили Великодню виставку авторських робіт Ірини Кметь – «Пацьоркова мозаїка Великого дня».

На виставці представлено сорок три декорованих бісером яйця (1996-2011 років), які зберігаються, переважно, в колекції авторки. Окрім традиційної орнаментики, у візерунках-знаках відображено особисті переживання мисткині з побачених місць та від спілкування з цікавими людьми (напр. «Помаранчеве сонце» (виготовлена в час Помаранчевої революції, 2004); «Молитва людська – це готицька вежа» (враження від німецької готики (Балінген, Штудгард, 2006)); «Лемківська Криниця» (після поїздки до Криниці (Польща), 2010); «З ювілеєм, Alma Mater!» (до 350-ліття ЛНУ ім. Івана Франка, 2011)).

Окрім виробів з бісеру, представлено вишиті роботи Ірини Кметь – сервети, портрети та ікони, більшість з яких виготовлено за схемами о. Дмитра Блажейовського. Стиль багатолітнього вишивальника надихнув авторку створити та вишити за власною схемою ікону святої Олександри.

Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку, що триватиме до 29 квітня 2011 року.

 

Довідка:

Ірина Кметь – кандидат філологічних наук, зберігач фондів археологічного музею ЛНУ ім. Івана Франка, працівник редакції Енциклопедії Університету. З дитинства намагається оволодіти таємницями не тільки словесного мистецтва писемної чи усної народної творчості, а й пізнати, зрозуміти прадавню, понадчасову безсловесну образну мову світу – у стібках вишивки чи мережки, у воскових взорах писанок, у викладеній мозаїці з бісеру, у милозвучному звучанні струн бандури. Бажання пізнати та творити прекрасне заради добра, любові та миру – ідея, що об’єднує усі роботи авторки, народжені після побаченого, прочитаного, пережитого, а то й просто придуманого в уяві.

 

За інформацією Ірини Кметь

Фото Юлії Гриценко та Анастасії Коник