Астрономічна обсерваторія Університету відзначила 240-річчя від часу заснування

16 травня 2011 року в Астрономічній обсерваторії ЛНУ ім. Івана Франка відбулося урочисте засідання з нагоди 240-річчя від часу заснування.

«Всесвіт – своєрідна лабораторія для вивчення і пояснення різних явищ. Спектр досліджень нашої обсерваторії має значний вплив на розвиток науки в цілому і математики та фізики зокрема», – привітав присутніх Ректор Університету професор Іван Вакарчук, а також подякував співробітникам обсерваторії за копітку працю та актуальні наукові дослідження.

Потім Ректор нагородив наукових співробітників Астрономічної обсерваторії Богдана Новосядлого, Мирослава Стоділку, Марію Ковальчук, Ярослава Благодира та Юрія Кулініча пам’ятними ювілейними медалями Університету.

Із доповіддю «Астрономічні дослідження в Університеті: від заснування обсерваторії до наших днів» виступив директор Астрономічної обсерваторії, доктор фізико-математичних наук Богдан Новосядлий, який розповів про розвиток, становлення та сучасні наукові дослідження в університетській обсерваторії від початків її заснування.

Надалі із доповідями виступили: директор Наукової бібліотеки, кандидат історичних наук Василь Кметь («Вплив просвітництва на реформу освіти і науки у Львівському університеті XVIII століття»), науковий співробітник, кандидат фізико-математичних наук Степан Апуневич («Початки Астрономії у Львові: історична розвідка») та старший науковий співробітник, доктор фізико-математичних наук Олег Петрук («Астрофізика космічних променів: сучасний стан та проблеми»).

На огляд учасників урочистого засідання представили видання обсерваторії та раритети Наукової бібліотеки Університету. Для всіх охочих директор обсерваторії Богдан Новосядлий провів екскурсію до телескопів на спостережувальному майданчику обсерваторії.

Прес-центр

Фото Юрія Чабана

Фоторепортаж