«Тиждень здоров’я» в Університеті

14-18 березня 2011 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартувала акція «Тиждень здоров’я». Упродовж тижня в Університеті відбувалися різні заходи, зокрема:

   Редакція газети «Каменяр» підготувала тематичний спецвипуск.

   У гуртожитку № 6 для інформування студентів-біологів на стендах розміщено санбюлетень Львівського обласного центру здоров’я з порадами лікарів щодо профілактики хвороб.

   17 березня 2011 року для студентів географічного факультету Н.Д. Крижанівська прочитала лекцію «Охорона здоров’я дітей та підлітків». На факультеті також представлено санбюлетені Львівського обласного центру здоров’я.

   14-20 березня 2011 року у гуртожитку № 4 для студентів-геологів оновлено стенди з інформацією про важливість спорту та гігієни, а також із порадами лікаря; 16 березня 2011 року студенти 3-го курсу прослухали лекцію «Секрети довголіття» (лектор – доцент Звір Г.І.), а 17 березня 2011 року С.І. Ціхонь прочитав студентам 4-го курсу лекцію «Головні ознаки, за якими визначають здоровий спосіб життя».

   На економічному факультеті і в гуртожитках № 2 та № 4 представлено інформаційні стенди про шкідливість тютюнокуріння й алкоголізму; відбулися лекції-презентації лікарів; перегляд агітаційно-інформаційного фільму про здоровий спосіб життя.  

   У гуртожитку факультету електроніки розміщено інформаційні матеріали; відбулося обговорення розділів навчального посібника «ВІЛ/СНІД» і формування здорового способу життя»; 16 березня 2011 року – лекція лікаря М.І.Соболівської «Здоров’я та здоровий спосіб життя».

   Студенти факультету журналістики (І.Пикус та М.Павлик) підготували тематичний плакат, який розмістили на сайті і в гуртожитку факультету, а також у головному корпусі Університету вивісили стінгазету «Дихай вільно» (Ю.Неділько); випустили дайджест із матеріалами «Радіо «Свобода», часопису «День» та Інтернет-новин про боротьбу зі шкідливими звичками; серед студентів і викладачів розповсюдили роздруківки з висловами відомих людей про здоровий спосіб життя; 18 березня 2011 року на факультеті пройшла акція «Чупа-чупс за сигарету»; студенти першого курсу переглянули тематичний фільм.

   На факультеті іноземних мов і в гуртожитку № 6 представлено тематичні стінгазети англійською та українською мовами; відбулися бесіди про здоровий спосіб життя і шкідливість куріння й алкоголю.

   Серед студентів 1-4 курсів історичного факультету здійснено роз’яснювальну роботу щодо атипових вірусних захворювань.

   На факультеті культури і мистецтв на початок квітня заплановано зустріч із лікарем Б. Максимовичем «Сім граней здоров’я» про авторську концепцію духовного та фізичного оздоровлення сучасної людини.

   На факультеті міжнародних відносин і в гуртожитку розміщено тематичні інформаційні матеріали; порадники академічних груп провели зустрічі зі студентами з питань попередження алкоголізму, тютюнокуріння, захворювань ВІЛ/СНІД, особистої гігієни та важливості спорту.

   У гуртожитку № 3 для студентів механіко-математичного факультету презентовано стенди «Не втрачай голови через наркотики» та «Правила здорового способу життя»; для студентів першого курсу медичний психолог Львівського обласного центру здоров’я А.Червенкова прочитала лекцію «Психологічні аспекти здорового способу життя».

   На факультеті прикладної математики та інформатики, а також в гуртожитку презентовано стенди з роз’яснювальною інформацією про шкідливість куріння, алкоголізму та наркоманії, боротьбу зі СНІДом і про здоровий спосіб життя.

   17 березня 2011 року на фізичному факультеті стартувала акція «І фізика, і спорт»; у корпусі розміщено стінгазети з інформацією про відомих учених-фізиків і їхні досягнення в спорті, а також наведено статистичні дані про куріння, алкоголізм, наркоманію.

   14 березня 2011 року на філологічному факультеті розміщено плакати про профілактику хвороб; 16 березня 2011 року проведено акцію «Крок до здорового способу життя»; команда філологічного факультету взяла участь у турнірі з міні-футболу.

   15 березня 2011 року на філософському факультеті проведено магістерський семінар «Формування мотивації здорового способу життя»; відбувся захист курсових робіт студентів шостого курсу з навчального предмету «Психологія здоров’я».

   14 березня 2011 року на хімічному факультеті прочитав лекцію завідувач кафедри безпеки життєдіяльності З.М.Яремка на тему: «Соціальні та психофізичні засади безпечної діяльності»; у гуртожитку № 2 розміщено санбюлетень Львівського обласного центру здоров’я (серія «Поради лікаря»); 16 березня 2011 року студенти, які мешкають у гуртожитку, відвідали лекцію лікаря Л.І.Соболевської «Здоров’я та здоровий спосіб життя».

   14 березня 2011 року у Педагогічному коледжі спільно з працівниками Наукової бібліотеки організовано виставку літератури, присвячену вихованню культури здоров’я та формування здорового способу життя; 14 березня 2011 року – презентація кращих студентських робіт на тему: «Педагогіка здорового способу життя»; в академічних групах Педколеджу проведено виховні години на тему: «Чи можна навчити здоровим життям жити?»; 17 березня 2011 року студенти відвідали лекцію «Репродуктивне здоров’я молоді. Методи контрацепції та їх ефективність» (Лектор – лікар-гінеколог медичного центру «Діялог» О. Цьолко); студенти 1-2 курсів взяли участь у змаганнях із волейболу серед ВНЗ I-II рівнів акредитації.

   Для студентів Правничого коледжу порадники груп прочитали лекції на теми: «Раціональне харчування для студентів» і «Формування культури здоров’я студентів під час навчального процесу в Університеті».

   16 березня 2011 року у гуртожитку № 5 для студентів Природничого коледжу лікар М.І.Соболевська прочитала лекцію «Здоров’я та здоровий спосіб життя»; перегляд фільму «Продукти харчування. Чорний список»; у гуртожитку № 5 розміщено інформаційні повідомлення  про здоровий спосіб життя і профілактику захворювань.   

   У Санаторії-профілакторії Університету для студентів прочитали низку лекцій, зокрема: «Грип і ГРВІ як медичні та соціальні проблеми», «Фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань (куріння, алкоголь, надлишкова вага, недостатня рухливість)». Лектори – Р.О.Кулинич, Х.Б. Замосна, Б.М. Цап.