В Університеті вшанували пам’ять героїв бою під Крутами

«На Аскольдовій могилі поховали їх…»

П. Тичина

 

17 лютого 2011 року в актовій залі ЛНУ ім. Івана Франка відбувся вечір пам’яті героїв бою під Крутами «Вони пішли в безсмертя».

Про трагічні події січня 1918 року на станції Крути розповіла присутнім доцент кафедри новітньої історії України Галина Боднар, назвавши цей бій «символом патріотизму і жертовності у боротьбі за національну ідею».

«Там, під Крутами, загинули юнаки, які кров’ю купили часточку свободи своєму народові. Їх слава і вдячна пам'ять про них житиме серед нашого народу, з нашою свободою на довгі віки», – виголосив у своєму виступі студент історичного факультету Назар Ільницький.

Ведучі вечора – Святослав Стецик та Юлія Неділько – згадали імена школярів, гімназистів і студентів, які віддали свої життя заради України. Вечір доповнили музичні композиції у виконанні Народної чоловічої хорової капели «Прометей», гурту «Ноти Бена» Центру культури та дозвілля Університету та юнаків із Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, в яких оспівується приклад самопосвяти юних хлопців на жертовнику нації.

Прес-центр

Світлини Олега Гордійчука

Фоторепортаж