У Львівському Університеті відбувся вечір-реквієм жертвам комуністичного режиму

21 червня 2011 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся вечір-реквієм «Над могилою вашою тиша і спокій, та по рідному краю – зловіщі вогні...» до 70-річчя масових розстрілів у Галичині.

Під час вечора прозвучала поезія Богдана Стельмаха та Ігоря Калинця у виконанні народного артиста України Сергія Кустова, а також музичні композиції Б.Лятошинського, які майстерно виконав в.о. декана факультету культури та мистецтв Олександр Козаренко. Із доповідями про трагічні події 40-их років виступили завідувач кафедри новітньої історії України Олексій Сухий та студентка історичного факультету Марія Гарасимчук. Актори навчально-професійного театру «Просценіум» презентували виставу за поемою Миколи Петренка «Панна з веселої гори».

Син українського дисидента Євген Гірник нагородив Ректора Університету Івана Вакарчука дипломом лауреата премії імені Олекси Гірника. Ректор передав премію Вченій раді Університету для нагородження студента року за наукові досягнення та працю на благо України.

«Складаю сердечну подяку за таку високу відзнаку, освячену іменем людини, яка своєю смертю протестувала проти русифікації України», – звернувся до Євгена Гірника Іван Вакарчук.

Учасники вечора вшанували загиблих хвилиною мовчання, пішою ходою до пам’ятника Жертвам комуністичних репресій, біля якого відбулося покладання вінка та запалення лампадок.

Прес-центр

Фото Юлії Гриценко

Фоторепортаж