В Університеті відкрили виставку графічних робіт Софії Караффи-Корбут

14 березня 2011 року відкрили Виставкову залу Львівського національного університету імені Івана Франка експозицією творів (ліноритів) графічної Шевченкіани відомої української художниці Софії Караффи-Корбут. Координатор виставкової зали Олег Левицький розповів присутнім про життя і творчу спадщину мисткині та запросив до перегляду її робіт.

Ректор Університету Іван Вакарчук наголосив, що тепер Виставкова зала працюватиме постійно і відкриватиме студентам, викладачам і співробітникам Університету таємниці художньої творчості.

Виставка триватиме до 31 березня 2011 року у Виставковій залі Університету (вул. Університетська, 1, 220а).

Довідка

Художниця-графік Софія Караффа-Корбут народилася 23 серпня 1924 року у Львові, де під час хрещення в Церкві Петра і Павла їй дали ім’я Софія-Романна-Роксоляна. Початкову освіту здобула у школі с. Куткір Буського району Львівської області, звідки родом була її мати. Згодом навчалася в школі та гімназії сестер василіанок. Мистецьку освіту почала здобувати у Львівському художньо-промисловому училищі, яке закінчила 1946 р. Навчалася на відділенні кераміки у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва (ЛІДПМ), який закінчила 1953 р. Мисткиня спробувала себе у графіці, яку вивчала ще на перших курсах ЛІДПМ.

Художниця здебільшого працювала із книжковою графікою, проілюструвавши майже 60 книг українських класичних і сучасних письменників, що вийшли загальним тиражем понад 6 млн. примірників. Шедеврами  графічної творчості Софії Караффи-Корбут вважаються її інтерпретації до «Кобзаря» Т. Шевченка, поеми «Іван Вишенський» І. Франка та драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки.

«Кобзар», що вийшов друком 1967 р. (містить  понад 30 ілюстрацій), здобув перемогу на міжнародній книжковій виставці в Канаді у 1968 р. Над тематикою Т. Шевченка художниця працювала у 1960 рр.; створила більше 100 великоформатних естампів, які зберігаються в Шевченківському національному заповіднику у Каневі.

Ілюстрації до «Івана Вишенського» С. Караффа-Корбут виконувала впродовж 15 років (до кінця 1980 рр.). Над ілюстраціями до «Лісової пісні» художниця працювала в останні роки життя (1991 – 1994 рр.).

На превеликий жаль, останні два творчих звершення Софії Караффи-Корбут у друкованому вигляді з’явилися лише після її смерті (померла художниця 29 листопада 1996 р.). Так, поему «Іван Вишенський» з ілюстраціями художниці видали у 2001 р., а «Лісову пісню» – у 2000 р. 

Творчий доробок Софії Караффи-Корбут зберігається у приватних колекціях та багатьох музеях Львова й України.

 Фото Олега Гордійчука