В Університеті відбулася зустріч із Василем Шклярем

28 березня 2011 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася творча зустріч із відомим українським письменником, автором роману «Чорний ворон» Василем Шклярем.

Ректор Університету Іван Вакарчук привітав Василя Шкляра й у слові про письменника сказав: «Роман «Чорний ворон» возвеличує справжніх героїв, показує, що ми, українці, – єдині у боротьбі за незалежність нашої держави задля нас і наступних поколінь».

Письменник звернувся до присутніх: «Я зрозумів, що писав цю книжку недаремно, бо влучив у ціль. У ній змальовані дорогі нашому серцю образи галичан, холодноярівців». Нам, на думку Василя Шкляра, «не треба шукати нового гасла, ним можуть бути лише слова «здобудеш Україну, або згинеш у боротьбі за неї».

Першими, хто підтримав ініціативу Василя Шкляра щодо відмови від Шевченківської премії, були Ігор Калинець і Степан Пушик із Івано-Франківська. Відомий громадський діяч, письменник Ігор Калинець подякував Василеві Шкляру за його працю на благо українського народу та вручив лист підтримки із сімнадцятьма підписами львів’ян – лауреатів Шевченківської премії.

Під час зустрічі відбувся телеміст із прихильниками творчості Василя Шкляра. Письменник відповів на численні запитання громадськості, розповів про творчі плани, зокрема й щодо екранізації «Чорного ворона».

«Люди не хочуть вірити у смерть героїв. Тому вони живуть у нашій пам’яті і продовжують боротьбу», – сказав на завершення Василь Шкляр і вийшов на площу до пам’ятника Іванові Франку, де на письменника чекали тисячі шанувальників.

Прес-центр Університету

Фото Юлії Гриценко

Фоторепортаж