«Якби ти знав, як много важить слово…»

У рамках проведення днів пам'яті Івана Франка 31 травня 2012 року в Дзеркальній залі Університету відбувся поетичний вечір «Якби ти знав, як много важить слово», модератором якого був директор Інституту франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Святослав Пилипчук. «Цей захід є лише одним листом до вшанування пам'яті Івана Франка. Скільки б ми не досліджували спадщину Поета, найкраще за нього промовлятимуть Його слова», – звернувся до присутніх Святослав Михайлович.

Із науковою доповіддю про непересічну постать Каменяра й актуальність сили його слова виступив доцент кафедри теорії і практики журналістики Богдан Тихолоз. «Франкові думки настільки актуальні, що, здається, сформовані вони не більше ста років тому, а тепер, коли маємо позірно незалежну державу. Чисте золото Франкової мудрості ніколи не перетвориться на розмінну монету»,  – зазначив доповідач.

У виконанні студентів і викладачів також прозвучали безсмертні твори Івана Франка «Мойсей», «Каменярі», «Якби ти знав, як много важить слово», «Не мовчи». Із музичним подарунком, піснею на слова Івана Франка «Ой ти дівчино з горіха зерня», виступила студентка філологічного факультету Христина Соловій.

На завершення до учасників і гостей заходу звернулася завідувач кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, доктор філологічних наук, професор Роксолана Зорівчак, яка закликала молодих людей бодай раз на рік читати Франкову поезію: «Ми повинні читати Івана Франка. У Його поезії для кожного покоління відкривається щось своє».

Вечір залишив не лише приємні враження, а й вселив у кожного з присутніх частинку непереможного Франкового духу, відгомін безсмертної Франкової боротьби...

Фото Олега Гордійчука