В Університеті відкрили виставку «Латвійський шлях до незалежності»

23 квітня 2012 року у Виставковій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили виставку «Латвійський шлях до незалежності».

Ректор Університету Іван Вакарчук подякував організаторам за можливість ближче пізнати Латвію та її історичне становлення. Почесний консул Латвії в Україні Володимир Гарцула зачитав вітання від Надзвичайного і Повноважного Посла Латвії в Україні доктора Аргіти Даудзе. Так, за словами Посла, виставка є не лише відображенням надзвичайно важливих подій у становленні незалежної Латвії, а також є свідченням співпраці України та Латвії, зокрема у галузі культури.

Експозиція – це документально-історична розповідь у світлинах про події, які привели до відновлення незалежності цієї балтійської країни у кінці минулого сторіччя. У співпраці з Міністерством закордонних cправ і під керівництвом фотохудожника Ілмарса Знотіньша латвійські митці представили свої фотографічні свідчення згаданих подій. Ця експозиція відображає не лише період «співаної революції» у Ризі та Латвії, але й паралельних процесів тих днів у Литві й Естонії.

Окрім того, на огляд представлено виставку ляльок-мотанок з фрагментами латвійського національного костюму народної майстрині зі Львова Галини Швець. Усі охочі також можуть ознайомитися зі збірниками латиських народних пісень українською мовою.

Зазначимо, що організаторами виставки є Посольство Латвійської Республіки в Україні, Почесне консульство Латвійської Республіки у місті Львові та Центр балтистики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Виставка триватиме до 7 травня 2012 року. Запрошуємо всіх охочих відвідати експозицію.

Фото Олега Вівчарика