Ювілейний концерт

Народної капели бандуристок «Зоряниця»

3 травня 2012 року відбувся концерт з нагоди 30-річчя Народної капели бандуристок «Зоряниця», засновником і незмінним керівником якої є Зіновія Сичак.

Ведуча вечора – артистка Львівської обласної філармонії, лауреат Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки Інна Павлюк розповіла про історію формування і «росту» колективу, про його здобутки й успіхи. «Своєю активною творчою діяльністю «Зоряниця» прославляє і популяризує українську пісню у світі, виступаючи не лише на сценах міст України, а й Росії, Білорусі, Болгарії, Бельгії, Голландії, Німеччини, Литви, Польщі», – зазначила вона.

Творча атмосфера свята зібрала в залі поціновувачів справжнього українського мистецтва  –  майстерної гри на бандурі й мелодійної народної пісні. Окрім творів «Взяв би я бандуру», «Їхав козак за Дунай», «Капелюшок», «Із сиром пироги», «Глибока кирниця», «Закувала зозуленька», під час концерту прозвучали композиції українських і світових класиків.

Із вітальним словом виступив Ректор Університету Іван Вакарчук, який подякував Зіновії Сичак за віддану працю й талановитих учнів і побажав усьому творчому колективу Народної капели бандуристок «Зоряниця» добра, любові і натхнення, «щоби ви й надалі живили нашу молодь істиною, очищували джерела культури та духовності піснею».

Грамотами Львівського національного університету імені Івана Франка й управління культури Львівської обласної державної адміністрації нагородили Народну капелу бандуристок «Зоряниця».

Привітали колектив також голова Національної спілки бандуристів України на Львівщині, заслужений працівник культури України, кобзарознавець Богдан Жеплинський і заслужений працівник культури України Ольга Дуляба.

Зі словами вдячності звернулися до керівника капели колишні її учасниці. Музичні дарунки ювілярам прозвучали від творчих колективів Університету – Народного камерного оркестру, Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», Народного дівочого хору «Ліра».

Фото Юлії Гриценко